CO JE NOVÉHO :

20.8.2007 FOTO Z LT 2007 UŽ KOMPLET NA WEBU, TAKŽE UZAVÍRÁM LT 2007 A PŘESUNUJI SE NA LT 2008  
   
12.8.2007    
UŽ JSME VŠICHNI DOMA (NEVÍM, ČÍM TO JE, ALE POSLEDNÍ DOMŮ DORAZIL, IŽI (KLADRA S KLENROU ANI SÁRA SE SÁDROU SVŮJ PŘÍJEZD DOMŮ NEPOTVRDILI). PLACHTY SE SUŠÍ NA SLUNÍČKU A ROMOVÉ Z UBYTOVNY V PODHRADÍ ZÁVISTIVĚ POKUKUJÍ - TEN SE MÁ, VLASTNÍ POLOVINU HRADU A TOLIK STANŮ (TO JEŠTĚ NEVÍ O MARINGOTKÁCH). DÍKY VŠEM, KTEŘÍ SE PODÍLELI, POPŘ. NEPODÍLELI  NA PŘÍPRAVÁCH A REALIZACI LETOŠNÍHO TÁBORA - BYL NEJLEPŠÍ ZA NĚKOLIK POSLEDNÍCH LET. "TI DRUZÍ" SI TO MOŽNÁ NEMYSLÍ.PES PIDI NESE SE ZNAČNOU NELIBOSTÍ ROZPUŠTĚNÍ SVÉHO ODDÍLU A MOMENTÁLNÍ NEDOSTATEK MYŠÍ K VYHRABÁVÁNÍ A OKAMŽITÉ KONZUMACI. PROSÍM VŠECHNY ZÁJEMCE O FOTOGRAFIE O  TRPĚLIVOST, JE JICH DOST A DO TÝDNE AŽ 14 DNŮ BY SE MĚL POSTUPNĚ OBJEVIT PRŮŘEZ TÁBOREM NA INTERNETU. ZE ZTRÁT A NÁLEZŮ SE ZATÍM OBJEVILA BATERKA ANETY - DOSTANE JÍ PŘÍŠTÍ ROK.  
21.7.2007    
OD NEDĚLE 22.7. BUDEME K ZASTIŽENÍ POUZE UŽ JEN NA MOBILECH, DORAZILY UŽ I IŽIHO GUMOVKY-STAVBA MŮŽE ZAČÍT.  NÁPAD, ŽE INSTRUKTORKY BUDOU BĚHEM STAVBY PŮSOBIT PŘEVÁŽNĚ JAKO ROZTLESKÁVAČKY PRO IŽIHO, HONZU A PATRICKA BYL ZADUŠEN V ZÁRODKU, POTENCIÁLNÍ DÍVČÍ VÁLKA NEUTRALIZOVÁNA USTANOVENÍM KLADRY DO ROLE MLUVČÍHO A ŠÉFOVÉ CELÉHO TÝMU INSTRUKTOREK (ZA HLÍDÁNÍ MARINGOTEK SI TO ZASLOUŽÍ). MAKY SKOSEN ZÁNĚTEM ŠLACH - STAVBY SE BOHUŽEL NEZŮČASTNÍ - ZŘEJMĚ SE TEDY ZÚČASTNÍ AŽ BOURÁNÍ..

RODIČŮM PŘIPOMÍNÁME JEŠTĚ NUTNOST VYPLNĚNÍ A ODEVZDÁNÍ PROHLÁŠENÍ O BEZINFEKČNOSTI PŘI PŘEDÁNÍ DÍTĚTE - DATUM= DATUM ODJEZDU DÍTĚTE - 29.7.2007

 
19.7.2007    
   
10.7.2007 KONEČNĚ UŽ MÁME HOTOVÉ A ODVEZENÉ NOVÉ ZÁCHODY (NETUŠIL JSEM, ŽE NĚKTERÉ SPOLUMAJITELKY MŮŽE JEJICH REALIZACE TAK ROZHODIT ) A MŮŽEME VRÁTIT PILY, HOBLOVKU A SVÁŘEČKU KAM PATŘÍ - MĚSÍC SE MNOU SDÍLELY SPOLEČNĚ S PILINAMI A HOBLINAMI KUCHYŇ. VŠICHNI ÚČASTNÍCI STAVBY TÁBORA BY MĚLI MÍT DORUČENÉ POKYNY PRO DOPRAVU. SKAUTKA KLÁRA VZDALA TĚSNĚ PŘED CÍLOVOU ROVINKOU A POKRAČUJE VE VELICE ODDECHOVÉM TEMPU (JAK JINAK) 2 MĚSÍČNÍM STUDIEM ŘECKÝCH REÁLIÍ - ŽE BY PŘEDSTAVA ÚKLIDU KUCHYNĚ POD KLADŘINÝM DOZOREM, KAŽDOPÁDNĚ DŮVĚRA SE ZÍSKÁVÁ ZPĚT  VELICE TĚŽKO.  
STAŽENÍ PROPOZIC DOPRAVY VLAKEM    
14.6.2007 PO POSLEDNÍ AKTUALIZACI JÍZDNÍCH ŘÁDŮ UŽ KONEČNĚ MŮŽEME UPŘESNIT ČAS ODJEZDU DO TÁBORA Z PLZNĚ - KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PRO MS WORD NEBO V PDF.  
   
1.6.2007 SKAUTKA KLÁRKA A BÝVALÝ ASISTENT DAN MAJÍ ZA SEBOU MATURITU. ZAČÍNÁME SE STAVBOU NOVÝCH ZÁCHODŮ (ŠKODA, ŽE SKOKAN-PAMĚTNÍK DŘEVOPRACÍ VE VÝHNI JE V JAPONSKU). PŘED STAVBOU BUDE TŘEBA JEŠTĚ DÁT DO POŘÁDKU CESTU DO TÁBORA (NĚJAK SE NÁM TO LETOS KOMPLIKUJE).  
   
20.5.2007 LETOS SE URČITĚ TURISTICKY VYŘÁDÍME - ZA BEZKONKURENČNÍ CENU POŘÍZENY 3 SATELITNÍ NAVIGACE S MAPOU ČR, KTERÉ FUNGUJÍ I V DEŠTI. BĚHEM STAVBY BUDOU ZAŠKOLENÍ VEDOUCÍ, INSTRUKTOŘI A DOUBLE K DO POUŽÍVÁNÍ (KDE JSOU TY DOBY, KDY NÁM STAČILA MAPA, BUSOLA, HODINKY A LIŠEJNÍK NA STROMECH).  
   
19.5.2007 UŽ SE NÁM VYKRYSTALIZOVALO ROZDĚLENÍ VEDOUCÍCH A INSTRUKTORŮ : SKAUTKA KLÁRKA, HONZA, EVA, KLADRA, PATRICK, PETRA, HELČA, IŽI, ŠÁRKA.JASNÝ JE I POČET ODDÍLŮ. ZAČÍNÁME UZAVÍRAT PŘIHLÁŠKY, TAKŽE KDO JEŠTĚ  NEPOSLAL AŤ SI POSPÍŠÍ, KONEC KVĚTNA SE BLÍŽÍ. DOTAZ NA ZÁVĚR, KOHO Z NAŠICH LIDÍ VÁM PŘIPOMÍNÁ BEN (NA FOTO VLEVO-NEBO JE TO JENOM MŮJ DOJEM?).  
   
9.5.2007 GRATULEJME MAKYMU A MŮŘE KE DCEŘI AMÁLCE 52cm DLOUHÉ A 3,3kG TĚŽKÉ (9.5.2007) - KDO SLEDUJE TŘETÍ SERII LOST, TOMU JE JASNÉ PROČ ODRODILI JEŠTĚ PŘED TÁBOREM.  
   
7.5.2007 PO VYDAŘENÉ REKONSTRUKCI IMPLOZE STANICE SWAN (LABUŤ) BUDE MÍSTO PRO TÁBOR POSUNUTO O 100 METRŮ DÁLE OD KRAJE LOUKY (OD PŮVODNÍHO UMÍSTĚNÍ SE TÁBOR SE POSUNE KE STŘEDU LOUKY). PŮVODNÍ MÍSTO ZORÁNO ČEKÁ NA KONEC SUCHA PRO OSETÍ-BUDE POUŽITELNÉ PŘÍŠTÍ ROK. DALŠÍ STANICI SWAN NESTIHNEME DO KONCE ČERVENCE VYBUDOVAT, IMPLOZE SE NEBUDE OPAKOVAT-STAČÍ ŽE OBLOHA ZFIALOVĚLA JEDNOU. Z JINÉHO SOUDKU - NIKDY BYCH NEŘEKL, ŽE NĚKTEŘÍ KANDIDÁTI NA INSTRUKTORY A INSTRUKTOŘI JSOU TAK PRACOVITÍ. PO LETECH PŘISTOUPÍME K TZV RUSKO-BALKÁNSKÉ VARIANTĚ STAVBY TÁBORA - STAVÍ DĚVČATA.  
     
13.4.2007 BÝVALÝ ASISTENT DAN, PAVEL A SKAUTKA KLÁRKA MAJÍ ZA SEBOU MATURITNÍ PÍSEMKY, JEN MI JE DIVNÉ PROČ SI VŠICHNI TŘI VYBRALI TÉMA"AŽ VYROSTU A ZESÍLÍM". ZŘEJMĚ BUDEME MÍT NOVOU ZDRAVOTNICI-PANÍ DANČA LETOS NEMŮŽE. DOVOLUJI SI PŘIPOMENOUT INSTRUKTORŮM, BÝVALÝM ASISTENTŮM, ROTMISTRŮM A MAKARENKOVI (SAMOZŘEJMĚ I INSTRUKTORKÁM) POVINNOU ÚČAST NA STAVBĚ (NEPLATÍ PRO PATRICKA - NEBUDE MÍT JEŠTĚ PRÁZDNINY). IŽI BUDE SAMOZŘEJMĚ LETOS INSTRUKTOREM. SHRNUTÍ : INSTRUKTORKY : ŠÁRKA, EVINA, KLÁRKA, PETRA , PAVLÍNA (KUCHYNĚ), INSTRUKTOŘI - PATRICK, IŽI, VENCA, VLASTA. INSTRUKTOR PRO PRÁCI V HLUBOKÉM UTAJENÍ - MAKARENKO. INSTRUKTOR PRO NEČINNOST A 1. POZICI VE FRONTĚ NA JÍDLO - NETÁHLO (POKUD SE ROZHODNE JET). DOUFÁM, ŽE JSEM NA NIKOHO NEZAPOMĚL.  
     
27.3.2007 BÝVALÝ ASISTENT DAN SI KONEČNĚ POŘÍDIL EMAILOVOU ADRESU (PO 5 LETECH MÁ NÁŠ BEZMEZNÝ OBDIV), S EMAILEM BY SE MOHL STÁT I ASISTENTEM BUDOUCÍM (PŘEDPOKLADEM PRO ASISTENTA JE POCHOPITELNĚ MATURITA - CHTĚL BYCH VIDĚT JEHO ČTENÁŘSKÝ DENÍK). SKAUTKA KLÁRKA SE URPUTNĚ BRÁNÍ FUNKCI ODDÍLOVÉHO VEDOUCÍHO (TÍM PÁDEM NASTOUPÍ PAVEL - POKUD HO ARMÁDA UVOLNÍ Z KURSU SPOLEČENSKÉ ETIKETY). ZATÍM SE KROMĚ NOVÁČKŮ PŘIHLÁSILI  : KUČEROVCI, KLIMKOVCI, VALDESOVI (MAKARENKO BUDE MÍT JAKO MOTIVAČNÍ SERIÁL PRISON BREAK) + PANÍ IŽI POTVRDILA ÚČAST IŽIHO. PŘEDBĚŽNĚ POTVRZENA ÚČAST ZE ŠVÝCARSKA (ANETA).  
     
18.3.2007 PODLE POSLEDNÍCH ZPRÁV MŮŽEME OČEKÁVAT ORIGINÁL WALTA VČETNĚ VLASTNÍHO VINCENTA (PSOVÉ PIDI A ŠTĚKY SE STALY NÁHRADNÍKY, PES PIŇDA NÁHRADNÍKEM NÁHRADNÍKŮ). ŽÁDÁME VŠECHNY ÚČASTNÍKY PŘEDEŠLÝCH TÁBORŮ O CO NEJRYCHLEJŠÍ DODÁNÍ PŘIHLÁŠEK - OČEKÁVÁME DUBNOVÝ NÁPOR A POTŘEBUJEME VĚDĚT, ZDA S VÁMI MÁME POČÍTAT.  
     
12.3.2007 PO TAK DLOUHÉ DOBĚ, ŽE UŽ SI JEJÍ PŮSOBENÍ PAMATUJE JEN HLAVNÍ VEDOUCÍ A MOŽNÁ JEŠTĚ MATNĚ DIVOUS (TENKRÁT MĚL JINÉ STAROSTI) SE NA TÁBOR VRACÍ IRČA, DŘÍVĚ VĚRNÝ DĚTSKÝ ÚČASTNÍK (JEŠTĚ V KLADRUBECH). ZE STARÉ GARDY PROJEVILA ZÁJEM JEŠTĚ JEDNA OSŮBKA, JEJÍŽ SÍLY A HLAVNĚ JAZYKOVÉ  VYBAVENÍ SI BUDEME ŠETŘIT NA PŘÍŠTÍ ROK JAKO PŘEKVAPENÍ. PROTOŽE IRČA V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ BEZ PROBLÉMŮ ZÁSOBUJE ŠKOLNÍ JÍDELNU, UŽ TAK NAKLONĚNÁ POZICE BÝVALÉHO ASISTENTA DANA ZÍSKÁVÁ DALŠÍ VÁŽNÉ TRHLINY (IRČA UMÍ I SEKAT DŘÍVÍ A ROZTÁPĚT V KAMNECH I POD KOTLEM).  
     
5.3.2007 Začínají se nám scházet přihlášky a tábor se zaplňuje. Danča se rozhodla pro roční stáž v USA za účelem zdokonalení angličtiny s praxí od nás tam bude určitě hvězda. U Pavla, bývalého asistenta Dana a Klárky nevtíravě klepe na dveře maturita.  
     
17.1.2006 NÁŠ ČLOVĚK V JAPONSKU - DÉLESLOUŽÍCÍM ÚČASTNÍKŮM TÁBORA VŠEM DOBŘE ZNÁMÝ OTEC-ZAKLADATEL SKOKAN BYL VYSLÁN NA ROČNÍ STÁŽ ZPĚT DO JAPONSKA. PODLE POSLEDNÍCH ZPRÁV SE MU TAM DAŘÍ, JE VELICE SPOKOJEN A INTENZIVNĚ PRACUJE NA MOŽNOSTI ZÍSKÁNÍ DĚTÍ ZE ZEMĚ VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE. TI KDOŽ PAMATUJÍ JEHO VYNIKAJÍCÍ KUCHYNI MUSÍME ZKLAMAT NA FUNKCI KUCHAŘE S NÍM V BUDOUCNU ROZHODNĚ NEPOČÍTÁME.  
   
10.1.2007 REAKCE NA DVD OD TUZEMSKÝCH ÚČASTNÍKU LOŇSKÉHO TÁBORA JSOU ZATÍM VÝHRADNĚ POZITIVNÍ, ČEKÁME NA REAKCE ZE ZAHRANIČÍ. DIVOUS ZAKOUPIL NA VÁNOCE DV KAMERU, TAKŽE S DRUHOU KAMEROU V LÉTĚ ZÍSKÁME NOVÉ ÚHLY POHLEDU A JE PŘEDPOKLAD ŽE LETOŠNÍ DVD BUDE NAPROSTO DOKONALÉ. AXN UVEDE V ÚNORU PRVNÍCH 6 DÍLŮ TŘETÍ SÉRIE "ZTRACENÝCH", KTERÉ PŘINESOU HNED NA ZAČÁTKU MNOHÁ PŘEKVAPENÍ. PŘEDEM ZAMÍTÁM NÁPAD, ABY BÝVALÝ ASISTENT DAN NEBO PAVEL TRÁVILI TÁBOR V KLECI NA MEDVĚDY BYŤ SE SVOU ŽIVOTNÍ FILOSOFIÍ "SAWYEROVI" DOST PODOBAJÍ. PO BLESKOVÉ PORADĚ S POLIČKOU JE JASNÉ, ŽE KAŽDÝ ODDÍL SI VYROBÍ SVÉHO "WALTA" ZE SLÁMY A DODANÝCH SVRŠKŮ, KTERÝ BUDE SOUČÁSTÍ CELOTÁBOROVÉ HRY (DIVOUSŮV ODDÍL TAK NEBUDE ZVÝHODNĚN). PES VINCENT BUDE DUBLOVÁN PSY PIDI A ŚTĚKY A KLADRY PSEM SÁROU (POKUD SE SÁŘE UPRAVÍ VYPRAZDŇOVACÍ CYKLY NA ÚNOSNOU MEZ). SÍDLEM "DRUHÝCH" BUDE POCHOPITELNĚ VÝHEŇ A TÍM JE JASNÁ I ROLE ŠÉFA "DRUHÝCH"  
   
4.1.2007 DVD 2006 HOTOVÉ, ZÍTRA ZAČÍNÁME ROZESÍLAT. VÝZVA PRO PATRIKA, CLAUDII NEBO NĚKOHO OD NICH Z RODINY - OZVĚTE SE - NEFUNGUJE VÁM EMAIL. KDYŽ SLEDUJEME PRŮBĚH LETOŠNÍ ZIMY, ZAČÍNÁME SE ZAMÝŠLET NAD KOUPÍ DALŠÍCH KAMEN NA LÉTO PRO PŘÍPAD ŽE DOŠLO K POSUNU ROČNÍCH OBDOBÍ. PŘIHLÁŠKY PRO ROK 2007  PŘIPRAVENÉ UŽ JSOU KE STAŽENÍ. NAD PŘÍPADNÝM NÁVRATEM HONZY "ČELZÍHO" SE VZNÁŠÍ OTAZNÍK, PO STRÁNCE VEDOUCÍCH MÁME ZATÍM PLNO.  
   
2.1.2007 ÚSPĚŠNĚ JSEM SE PŘEHOUPL DO ROKU 2007 S OPAKOVANÝM ZÁPALEM PLIC A SE SPLNĚNÍM POSLEDNÍHO RESTU - TÁBOROVÉ DVD 2006 JE TÉMĚŘ HOTOVO - ZBÝVAJÍ JEN VYCHYTÁVKY JAKO ÚVODNÍ MENU APOD. DO TÝDNE JE HOTOVÁ FINÁLNÍ VERZE K DISTRIBUCI. PRVNÍM ADRESÁTEM BUDE RODINA GREGOROVÝCH.  
     
16.12.2006

PŘEJEME VŠEM ÚČASTNÍKŮM NAŠICH LT, JEJICH RODIČŮM I OSTATNÍM NAŠIM PŘÍZNIVCŮM CO NEJHEZČÍ VÁNOCE A NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ROK 2007. LAURO, DÍKY ZA VÁNOČNÍ POHLED  A VŠEM DÍKY ZA EMAILY. 

8.12.2006 PODLE NEOFICIÁLNÍCH ZPRÁV ČEKÁ MAKY S MŮROU POTOMKA (4.MĚSÍC), NEÚČAST MŮRY NA LT 2007 JE JASNÁ, NAD ÚČASTÍ MAKYHO SE VZNÁŠÍ OTAZNÍK, PŘEPOKLÁDÁME, ŽE ZVÍTĚZÍ  OTCOVSKÁ ODPOVĚDNOST. POKUD MAKY NEPOJEDE, PŘEBÍRÁ KLADRA JEHO ODDÍL. SKAUTKA KLÁRKA ZDÁRNĚ ABSOLVOVALA MATURITNÍ PLES. O MATURITNÍM PLESE BÝVALÉHO ASISTENTA DANA JE ZACHOVÁVÁNO CUDNÉ MLČENÍ - ZŘEJMĚ NA NĚJ NEPŮJDE A DÁ PŘEDNOST TRÉNINKU. OBJEVIL SE NÁVRH NA NÁVŠTĚVU JEHO MATURITNÍ ZKOUŠKY ZÁSTUPCI TÁBORA ZA ÚČELEM PODPORY A ZHOTOVENÍ FOTODOKUMENTACE PRO PŘÍPAD, ŽE BY MU NĚKDO NEVĚŘIL ŽE JÍ SKUTEČNĚ ABSOLVOVAL. NAVRŽENÉ ZASTOUPENÍ : ČJ - HELČA, ODBORNÉ PŘEDMĚTY : JÁ, V PŘÍPADĚ ŽE BY SI VYBRAL JAKO VOLITELNÝ PŘEDMĚT ZPĚV : ŠÁRKA.
27.11.2006 MÁME NOVOU ZDRAVOTNICI : DOSAVADNÍ ZDRAVOTNICE JARKA PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE TÁBOR V KOMBINACI SE STUDIEM A PRACÍ NEBUDE V BUDOUCNU STÍHAT. PROTO BUDE V ROCE 2007 NASAZENA TAJNÁ PROFESIONÁLNÍ ZÁLOHA - DANČI MATKA. DÁL PLATÍ PŘEDPOKLAD OBNOVENÍ KURSU ČK PRO DANČU, KLADRU A PŘÍPADNĚ HELČU POKUD BUDE STÍHAT. MARINGOTKY VE SPOLUPRÁCI S DANČOU ZAZIMOVÁNY. NA ABC DOBĚHLA 3. MINISERIE "ZTRACENÝCH"  PLNÁ PŘEKVAPENÍ VYUŽITELNÝCH PRO MOTIVACI LT 2007. 

2.10.2006 KLADRA PŘIVEZLA NA ÚPRAVU OKOLÍ MARINGOTKY SVÉHO PSA "SÁRU" (ZÍSKALI JSME 3. VINCENTA). ZKUSILA SI ZEMĚDĚLSKOU PRAXI U PANA K. (A KUPODIVU OBSTÁLA A JÁ POCHOPIL, PROČ KLÁRKA RADĚJI JELA DO PRAHY-KOČÁR I TAH=?). ČD SPLNILI NAŠE PŘÁNÍ A VYPOŘÁDALI SE S ČERNOU SKLÁDKOU ZA MARINGOTKAMI I S POSEKÁNÍM OKOLÍ NA JEDNIČKU, TEĎ UŽ TO JEN UDRŽET POSEKANÉ A UKLIZENÉ. S KONCEM REKORDNĚ DLOUHÉHO BABÍHO LÉTA MĚ DEŠTIVÉ VEČERY SNAD UŽ KONEČNĚ DONUTÍ ZASEDNOU KE STŘIHACÍMU SW A DODĚLAT TÁBOROVÉ DVD. KLADRA NAVRHUJE PO SHLÉDNUTÍ 2. SERIE, ABY GOGOLOVCI JIŽ ZAČALI KOPAT PODZEMNÍ BUNKRY, POPŘ NA STAVBĚ TÁBORA ZAKOPALI ALEPOŇ JEDNU MARINGOTKU DO ZEMĚ, COBY BUNKR K MAČKÁNÍ TLAČÍTKA S ČÍSELNOU KOMBINACÍ  4 8 15 16 23 42  -ASI JÍ NEBUDOU MÍT RÁDI
okoli.jpg (60015 bytes)
25.9.2006 S DANČOU JSME TÉMĚŘ DORAZILI DOKONČOVACÍ PRÁCE NA STŘEŠE ZA CENU NEÚMYSLNÉHO NARUŠENÍ CYKLISTICKÝCH ZÁVODŮ POŘÁDANÝCH NAŠIMI SOUSEDY NA ZIMOVIŠTI 104. MARINGOTKY SE OCITLI V OBLEŽENÍ JEJICH AUT PARKUJÍCÍCH NA NÁMI PRONAJATÉM POZEMKU. PO VEČERNÍM VYJEDNÁVÁNÍ DRUHÝ DEN RÁNO OKOLO MARINGOTEK NESTÁLA ANI TŘÍKOLKA A ÚČASTNÍCI ZÁVODU DŮSLEDNĚ RESPEKTOVALI NÁŠ PROSTOR (MLSNĚ POKUKUJÍC PO DANČE). PŘEDPOLÁDÁME ŽE  NĚKDO SOUSEDŮM Z PRAHY  ZA NÁS VYSVĚTLIL, ŽE U NÁS V TEXASU, VETŘELCE VSTUPUJÍCÍ NA CIZÍ POZEMEK ROVNOU STŘÍLÍME DRUHOU RANOU A V ČESKÝCH ZÁKONECH NEMÁME MOC JASNO NEBO ZAFUNGOVALA MAGIE PLYNOVÉHO HOŘÁKU A STŘÍKAJÍCÍHO ASFALTU. UVIDÍME JAK DLOUHO RESPEKTOVÁNÍ HRANIC NAŠEHO POZEMKU VYDRŽÍ, KAŽDOPÁDNĚ MAJÍ  VYJÍMKU PRO VSTUP AŽ BUDOU ODVÁŽET POSEKANOU TRÁVU CO NÁM VOZILI ZA MARINGOTKY-NAŠTĚSTÍ JSME TO STIHLI FOTOGRAFICKY ZDOKUMENTOVAT.

22.9.2006 DOPLNĚNY OSOBY A OBSAZENÍ NA ROK 2007, SHODA NEBO PODOBNOST NĚKTERÝCH JMEN  HRDINŮ S ČESKÝMI JMÉNY JE ČISTĚ NÁHODNÁ- PODOBNOST CHARAKTERŮ A POVAH URČITĚ TAKY. OPROTI MINULÉMU ROKU BYLO UPUŠTĚNO OD PŘIŘAZOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH ROLÍ, KAŽDÝ AŤ SE NEJDE SÁM (POKUD NE, URČITĚ SI HO ZAŘADÍ OSTATNÍ).
20.9.2006 SPECIÁLNĚ VYBRANÍ JEDINCI PROVEDLI REKONSTRUKCI STŘECHY ZATÍM POSLEDNÍ MARINGOTKY, VŠE PROBÍHALO PODLE PLÁNU, I KDYŽ JSME MĚLI PO CELOU DOBU STRACH Z DEŠTĚ-BÝVALÝ ASISTENT DAN SI V DUCHU PŘIPSAL LEHCE SMAZATELNÉ PLUS ZA ÚČAST A DÁL POSÍLIL SVOJI DOPŘEDU ZBYTEČNOU NADĚJI, ŽE SE STANE JEJÍM OBYVATELEM BĚHEM TÁBORA. OMLOUVÁM SE ZA ČASOVÝ SKLUZ S TÁBOROVÝM DVD, ZATÍM DOOPRAVDY NESTÍHÁM, JAKMILE BUDE HOTOVO POCHOPITELNĚ TO OZNÁMÍM. 
7.9.2006 KLADRA ÚSPĚŠNĚ SLOŽILA MATURITU A POKRAČUJE STUDIEM ANGLIČTINY NA JAZYKOVÉ ŠKOLE, PŘES VÍKEND SI BUDE LÉČIT ODŘENÁ ZÁDA-PŘESTOŽE SPLNILA ZÁKLADNÍ PODMÍNKU, KUPODIVU NECHCE BÝT ASISTENTEM, ŽE BY SOLIDARITA? S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ SKONČILA KLADŘE DOBA HÁJENÍ A PŘÍŠTÍ ROK SE STANE PLNOHODNOTNOU VEDOUCÍ, JAK DOPADLA U MATURITY KLENDRA NÁM KLADRA TAJÍ - ASI BYLA LEPŠÍ. KONEČNĚ DORAZILA SMLOUVA NA ZIMOVIŠTĚ ČÍSLO 104, PODMÍNKY JSOU VÍCE NEŽ PŘÍZNIVÉ. DORAZILO I 5 KOTLÍKŮ OD FIRMY VF-OUTDOOR-VŘELE JI DOPORUČUJI PRO PERFEKTNÍ SERVIS. POLIČKA PŘIŠLA PO SHLÉDNUTÍ  PRVNÍHO DÍLU SERIÁLU "ZTRACENI"S PODNĚTNÝMI NÁPADY, VŠE ZAPISUJI-MUSÍM KONSTATOVAT, ŽE DABING NA AXN BYL LEPŠÍ, NEŽ MÁ NYNÍ NOVA. TYP PRO TY KTERÉ SERIÁL POHLTÍ - NA JOJ TV BĚŽÍ PARALELNĚ UŽ DRUHÁ SÉRIE. OPOŽDĚNÝ ANONYMNÍ A RECESISTICKÝ NÁVRH NA MOTIVACI TÁBORA SERIÁLEM "ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ" REZOLUTNĚ ODMÍTNUT.
4.9.2006

PŘEJEME VŠEM NAŠIM ÚČASTNÍKŮM I STUDUJÍCÍM VEDOUCÍM A INSTRUKTORŮM ŠTASTNÉ VYKROČENÍ DO ŠKOLNÍHO ROKU-NĚKTERÝM I CO NEJMÉNĚ NEOMLUVENÝCH HODIN A PŘÍPADNÉ PŘIPUŠTĚNÍ K MATURITĚ (SLOŽENÁ MATRURITA JE ZÁKLADNÍM PŘEDPOKLADEM VÝKONU FUNKCE ASISTENTA VRCHNÍHO ASISTENTA), POPŘÍPADĚ ÚSPĚŠNÉ SLOŽENÍ MATURITY VE DRUHÉM TERMÍNU.
30.8.2006 ROZHODNUTO A VYBRÁNA MOTIVACE TÁBORA BUDOU TO "ZTRACENI" - VÝHODY: VĚTŠINA Z NÁS VČETNĚ DĚTÍ SE V SERIÁLU NĚJAKÝM ZPŮSOBEM "NAJDE", VOLNOST TÉMATU A PO ZKUŠENOSTECH ZE DVOU POSLEDNÍCH LET ZOHLEDNĚNÍ NEPŘEDVÍDATELNÝCH ZMĚN POČASÍ. "TY DRUHÉ" BUDOU S RADOSTÍ PŘEDSTAVOVAT NĚKTEŘÍ DOMORODCI. NEVÝHODY: NUTNOST SEHNAT VRAK DOPRAVNÍHO LETADLA KE ZVÝŠENÍ AUTENTIČNOSTI, ZAČÁTEK JE SLIBNÝ, UŽ MÁME NÁDRŽ A PODNIKLI JSME I DALŠÍ KROKY, KTERÉ BY MĚLY VRÁTIT NA NAŠE STRÁNKY PŘÍPRAVU NA REKONSTRUKCE JEŠTĚ Z DOB SKOKANA S BUBÁKEM-PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE BĚHEM NICH POSÍLÍME I UPEVNÍME VZTAHY (NĚKTEŘÍ). JAKO PRVNÍ ETAPA POSÍLENÍ BYLA NAPLÁNOVÁNA OPRAVA STŘECHY 3. MARINGOTKY - BÝVALÝ ASISTENT DAN SI MARNĚ NAMLOUVÁ, ŽE MU ZALOŽÍ MORÁLNÍ PRÁVO NA JEJÍ UŽÍVÁNÍ BĚHEM TÁBORA, JEJÍ OSAZENSTVO JE ALE SVOLNÉ, ABY UŽÍVAL PROSTOR POD MARINGOTKOU ( S CEDULKOU NA PALCI). KROM TOHO JEHO TRENÉR SE OBÁVÁ ŽE BY SE STAL NEÚNOSNĚ ZMĚKČILÝM A ČASEM VYŽADOVAL KOUPI NOVÝCH ŽÍNĚNEK A ČINEK S MADLY OBALENÝMI MOLITANEM. ZBOŽNÉ PŘÁNÍ STÁT SE TÁBOROVÝM TECHNIKEM A ÚDRŽBÁŘEM SE ASI NĚKOMU NESPLNÍ-PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE ZÁZRAKY SE BĚŽNĚ NEDĚJÍ A LIDI SE NEMĚNÍ, VÝŠE ZMÍNĚNÁ FUNKCE JE PRO DOROSTENCE PODMÍNĚNÁ MĚSÍČNÍ PRAXÍ NA RANČI PANA K. (KTEROU BY NEPŘEŽILI) A VYHRAZENÁ PRO ARNYHO, KTERÝ SLÍBIL NÁVRAT HNED PO ODSTAVENÍ POTOMKA OD MATČINA PRSU (V ROCE 2008).
25.8.2006 PŘIDÁNA ANKETA NA ROK 2007 (VEDOUCÍ A INSTRUKTOŘI). PODLE POSLEDNÍCH ZPRÁV BÝVALÝ ASISTENT DAN OBSTÁL PŘI REPARÁTU A LÉČÍ SI ODŘENÁ ZÁDA-NĚCO MI ŘÍKÁ,ŽE BUDE V BRZKÉ BUDOUCNOSTI PODROBEN DALEKO TĚŽŠÍM ZKOUŠKÁM, PROTI KTERÝM JE REPARÁT BRNKAČKA. TRENÉR SI ZTĚŽUJE NA JEHO KLESAJÍCÍ FORMU A POMALU HO ODEPISUJE - ASI SE BUDEME MUSET POOHLÉDNOUT V ROCE 2007 PO NĚJAKÉ LEHČÍ PRÁCI NEŽ BYLA FUNKCE ASISTENTA ( BOHUŽELVŠECHNA MÍSTA V KACELÁŘI JSOU UŽ OBSAZENA), ŠKODA,ŽE JSME ZRUŠILI FUNKCI STRÁŽCE TÁBOROVÉHO MAJÁKU.  DOKOUPENY KOTLÍKY ZA LETOS ZNIČENÉ-LETOŠNÍ PEČENÍ CHLEBA NÁS VYŠLO CA 450 KČ/KUS - NEJDRAŽŠÍ CHLEBA ZA 20 LET PROVOZOVÁNÍ TÁBORA=PŘÍŠTÍ ROK STAVÍ KAŽDÝ ODDÍL PROVIZORNÍ PEC. PRO ÚSPĚCH BARVENÍ  NAHRADÍ V ROCE 2007 PROSTĚRADLA TRIČKA- POVOLENY JSOU I BEDERNÍ ZÁSTĚRKY
22.8.2006 FOTKY Z TÁBORA UŽ JSOU NA WEBU
FOTO LT2004
21.8.2006 FOTKY OD DIVOUSE UŽ DORAZILI-KUPODIVU NĚKTERÉ CHYBÍ, BĚHEM TÝDNE BY MĚL BÝT VÝBĚR NA INTERNETU A DO MĚSÍCE DVD.OPROTI MINULÉMU ROKU PŘEDPOKLÁDÁM POUZE DVD FOTO+FILM. VYZÝVÁM SPOLEČNĚ S TRENÉREM BÝVALÉHO ASISTENTA DANA VŠECHNY, KDO HO ZNAJÍ A MAJÍ RÁDI, K DRŽENÍ PALCŮ - BĚHEM NÁSLEDUJÍCÍCH 14 DNŮ DĚLÁ REPARÁT Z MATEMATIKY. POKUD UDĚLÁ, BUDE Z NĚJ MOŽNÁ BÝVALÝ ASISTENT S MATURITOU. DANČA JMENOVÁNA HLAVNÍM PORADCEM PRO TECHNICKÝ BĚH TÁBORA S HLASEM TÉMĚŘ ROZHODUJÍCÍM-JMENOVÁNÍ TÍMTO ODELSÁNO DO ŠVÝCARSKA. NA VELKÉM CHURALU (KDY BUDE SE ZATÍM NEVÍ), PROMLUVÍ POPRVÉ I ŠÉFOVÁ KUCHYNĚ - VZHLEDEM K VELKÝM PLÁNOVANÝM ZMĚNÁM TO BUDE VÍCE NEŽ ŽÁDOUCÍ. POKUD NĚKDO PŘI BOURÁNÍ UKLÍZEL OBĚ LANA NA ŠPLH, AŤ SE MI OZVE , JEDNO JSEM NAŠEL, DRUHÉ NE.
16.8.2006
PO POTŘEBNÉM "NAKOPNUTÍ" OD TROJSKÉ HELENY ZAČÍNÁM DĚLAT NA LT 2007, MOTIVACE BUDE PŘEDMĚTEM DEBATY, VYJASNĚNÁ BUDE DO KONCE SRPNA, JEDNA Z PRACOVNÍCH VERZÍ JE SERIÁL "ZTRACENI", KTERÝ BĚŽÍ OD ZÁŘÍ NA NOVĚ NEBO UŽ DÉLE NA SATU( PRO7, AXN A ABC). PŘI VÝBĚRU MOTIVACE BUDE HELENA FUNGOVAT JAKO HLAVNÍ PORADCE S HLASEM TÉMĚŘ ROZHODUJÍCÍM.

PRO VYBAVENÍ INSTRUKTORŮ A VEDOUCÍCH PLATÍ STEJNÝ POKYN JAKO V ROCE 2006, ( POVINNÁ VÝBAVA INSTRUKTORA A VEDOUCÍHO PO ZKUŠENOSTECH Z MINULÝCH LET : G U M O V K Y NEBO JINÁ VODĚODOLNÁ OBUV, FUNKČNÍ BATERKA S NÁHRADNÍMI BATERIEMI, PLÁŠTĚNKA NEBO NEPROMOKAVÁ BUNDA, BATOH O ZNÁMÉ VELIKOSTI, LŽÍCE, KUŘÁCI MINIMÁLNĚ KARTON OBLÍBENÉ ZNAČKY)

PRO STAVBU 2007: STEJNÉ PRAVIDLOJAKO 2006 : V Š I C H N I   I N S T R U K T O Ř I  (A STUDUJÍCÍ VEDOUCÍ) SE ÚČASTNÍ OD ZAČÁTKU STAVBY TÁBORA, KDO NEBUDE - NEPOJEDE. OMLUVOU POUZE NESCHOPENKA A ÚMRTNÍ LIST. POKUD BUDE ZA MUŽSKOU POPULACI POUZE IŽI, VÉNA A VLASTA, VIDÍM TO NA NÁVRAT DO DOBY STAVBY BAJKALSKO-AMURSKÉ MAGISTRÁLY=DĚVČATA, KRUMPÁČE, LOPATY A BEZBŘEHÝ OPTIMISMUS. PRAVIDLO O STAVBĚ NEPLATÍ PRO PATRICKA - PRÁZDNINY MU ZAČÍNAJÍ AŽ 28.7.2007, ALE ZKUSÍME OVLIVNIT DOPISEM VEDENÍ ŠKOLY PO DOHODĚ S PANÍ PATRICKOVOU. KLÁRKA S DOŽIVOTNÍ PLATNOSTÍ PŘI STAVBĚ ROZJÍŽDÍ SPOLEČNĚ S KLADROU  KUCHYNI (PRO VELKÝ ÚSPĚCH Z LETOŠNÍHO ROKU).

PO POSÍLENÍ KUCHYNĚ O PAVLÍNU A PANÍ KLIMKOVOU S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ ODPADNE SLUŽEBNÍM ODDÍLŮM "OBLÍBENÉ" MYTÍ NÁDOBÍ, VÝMĚNOU ZA CELKOVÝ ÚKLID TÁBORA A VČASNĚJŠÍ VSTÁVÁNÍ.

PŘÍPADNÉ BALÍKY PRO DĚTI BUDEME PŘIJÍMAT POUZE PROSTŘEDNICTVÍM PŘEPRAVNÍCH SLUŽEB, KTERÉ JE DOVEZOU AŽ DO TÁBORA (PPL, DHL APOD. ADRESA DO TÁBORA PRO BALÍKY : LT CAMP NETŘEBICE). BALÍKY, KTERÉ PŘIJDOU POŠTOU A JEŠTĚ DOPORUČENĚ, P O S Í L Á M E  Z P Ě T, PRO BĚŽNÉ DOPISY A POHLEDY ZŮSTÁVÁ ADRESA STEJNÁ JAKO LETOS-MY JSME PRAVIDLA PRO DORUČOVÁNÍ POŠTY NEVYMYSLELI A DO VELEŠÍNA JEZDÍME MINIMÁLNĚ

K DEBATĚ PŘEDKLÁDÁM NÁVRH NA ZÁKAZ MOBILNÍCH TELEFONŮ PRO DĚTI - PO ZKUŠENOSTECH Z LETOŠNÍHO ROKU S VĚČNÝMI POŽADAVKY NA DOBÍJENÍ A NÁSLEDNÉ PROBLEMATICKÉ STARTOVÁNÍ BUDOU POVAŽOVÁNY MINIMÁLNĚ ZA NEŽÁDOUCÍ.

DISKOTÉKY BUDOU V ROCE 2007 DEFINITIVNĚ NAHRAZENY POUZE FOLK-CONTRY BÁLY- S DUC DUC SE OBRAŤTE NA SKOKANA U NÁS SE POLE OZVUČOVAT NEBUDOU

REÁLNÝ PŘEDPOKLAD PLATBY PRO NOVÉ INSTRUKTORY - 1800 ZA JÍDLO - JE VÁS JAKO MUCH (PROSTŘEDKY NA TUTO PLATBU LZE ČERPAT Z FKSP ZAMĚSTANAVATELŮ VAŠICH RODIČŮ).

DO PODZIMU JE TŘEBA OPRAVIT STŘECHU NA NOVÉ MARINGOTCE VIDĚL BYCH TO NA ÚKOL PRO ASISTENTA DANA - NĚCO MI ŘÍKÁ, ŽE BY JÍ MOHL POTŘEBOVAT ČASTEJÍ NEŽ DOSUD.

POKUD TO S ODESLÁNÍM DVD S FOTOGRAFIEMI Z TÁBORA DOPADNE JAKO S VOJTOVOU PŘIHLÁŠKOU ASI SE JICH NEDOČKÁME-DIVOUSI MÁKNI A POŠLI TO

14.8.2006

Z Á V Ě R

2006

INTENZIVNĚ SUŠÍME TÁBOROVÝ MATERIÁL, DĚKUJEME MATKÁM VŠECH DĚTÍ ZA POCHOPENÍ PŘI ODBAHŇOVÁNÍ RATOLESTÍ I JEJICH VÝSTROJE, VIETNAMŠTÍ TRHOVCI V KAPLICI S NAŠÍM ODJEZDEM ZTRATILI HROMADNÉHO ODBĚRATELE GUMOVEK A PLÁŠTĚNEK A ZKOUŠEJÍ SE PŘEORIENTOVAT NA JINÝ SORTIMENT. PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NÁSLEDUJÍCÍ TÝDEN ASI NIKOHO NEPŘEKVAPILA-BUDE HEZKY, PROČ NE TÁBOR UŽ SKONČIL. MEZI NÁVRHY NA PŘÍŠTÍ MOTIVACI TÁBORA SE OBJEVILA TÉMATA JAKO POTOPA, ZNIČENÍ SODOMY A GOMORY NEBO ZHROUCENÍ PODNEBNÍHO SYSTÉMU (PŘÍPADNÁ DEBATA O TROJSKÉ VÁLKCE  PŘEDEM ZAMÍTNUTA -KRÁSNOU HELENU MÁME JEN JEDNU A NENECHÁME SI JÍ UNÉST,). KAMNA I VELKÝ STAN FUNGOVALY VĚTŠINU TÁBORA NA PLNÉ PECKY. DÍKY OBĚTAVOSTI VŠECH DOSPĚLÝCH I INSTRUKTORŮ, KTEŘÍ VYDRŽELI PO CELÝ TÁBOR JSME VŠE USTÁLI BEZ VĚTŠÍCH PROBLÉMŮ TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU "DÍKY VÁM PŘÁTELÉ". 

POSLEDNÍ NOVINKY 2006 : PSI PIDI A ŠTĚKY MAJÍ TÁBOROVOU DEPKU, NEUSTÁLE NASTUPUJÍ DO AUTA, HLEDAJÍ V OKOLÍ MARINGOTKY A SPÍ POD SUŠENÝMI PLACHTAMI ZE STANŮ. ASISTENT DAN ZAKOUPIL PRAVIDLA ČESKÉHO PRAVOPISU A NĚJAKOU POEZII ABY ZAPŮSOBIL, JEHO TRENÉR SE ZHROUTIL-DOUČOVÁNÍ Z MATEMATIKY BRAL JAKO PŘECHODNÉ, ALE S ČEŠTINOU DOOPRAVDY NEPOČÍTAL (JSEM ZVĚDAVÝ, KDY SE ZHROUTÍ ASISTENT DAN - NA JEHO ASISTENSKÉ MÍSTO JE ZNAČNÝ NÁVAL. PAN K. PŘEJEL KONRÁDŮV LUK PŘI BOURÁNÍ OBĚMA KOLY, ZŘEJMĚ OMYLEM. ČEKÁM NA FOTO DVD OD DIVOUSE PRO AKTUALIZACI STRÁNEK. VERONIKA Z KUCHYNĚ  JE 2 MĚSÍCE V JINÉM STAVU - JEN ABY TEN BLAHODÁRNÝ VLIV TÁBOROVÉHO KLIMATU NEPŘESKOČIL NA DALŠÍ. PŘÍŠTÍ NOVÍ INSTRUKTOŘI : ŠÁRKA, EVA, PETRA, VLASTA, VÉNA, PATRICK, PAVLÍNA ODSOUZENA DO KUCHYNĚ, SLÁVA GOGOLOVCŮ NÁM NĚJAK ZAČÍNÁ POHASÍNAT. MAKARENKO,, NICOL A VOJTA BUDOU PRAVÉ RUCE ,TO BUDE STAVBA S TAKOVÝM POČTEM (BUDE-LI).